Kurallar

Genel Esaslar

Çok Çekirdek’e üye olup okumaya ya da paylaşım yapmaya başlayarak kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde;

Kesinlikle cinsellik, yanlış/yanıltıcı bilgi, yasadışı örgütlenme, kırıcı konuşma, zorbalık, kişisel gizlilik, Uluslararası Yasalara ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları’na aykırı içeriği olan gönderiler oluşturamaz, konular açamaz ve yorumlar yazamazsınız. Bunun yanında telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız.

Pornografik içerik, yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları, kumar ve kumar ile alakalı içerik, silah ve silah mühimmatlarının satışı, bira veya sert alkollü içecek doğrudan reklamı ya da satışı, tütün ya da tütünle alakalı doğrudan reklam ya da satış, reçete ile satılan ilaçların satışı veya tanıtımı, tez ya da öğrenci makalelerinin satışı ya da tanıtımı kesinlikle yasaktır.

Kayıt esnasında cinsellik ve-veya argo içeren isim-ler olmamak şartıyla size kullanıcı adınızı seçme özgürlüğü verilmektedir. Ardından kayıt ettiğiniz hesap ile ilgili, şifrenizi yöneticiler dahil kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz (yasal ve güvenlik sebepleriyle). Bunun yanında başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz karışık ve özel şifreler kullanmanızdır.

Kayıt olduktan sonra profil alanlarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fakat profil alanlarınızda kullandığınız içeriklerde her türlü illegal durumda yöneticiler sizi uyarmadan alanınızı düzenleyebilir veya silebilirler.

Hayatın içinde olan küfür ve argonun diğer üyelere ve yasal olarak sorun çıkarma ihtimali olan siyasi, yerli şirket ve markalar, ünlüler vb için kullanımları yasaktır. Bunlar dışında ağır küfürler olmamak kaydıyla yazılarınızdaki hissiyatı ve sitemi pekiştirmek için makul miktarda argo ve küfür kullanımı serbesttir.

Not: Kayıt olduğunuz ilk IP adresi; sonrasındaki her konu ve yorumunuzun gönderlidiği IP adresi kayıt altına alınmaktadır(yasal ve güvenlik sebepleriyle).


Olaylar ve Yaptırımlar

1) Mustafa Kemal Atatürk’e en ufak bir sinkaflı söz, hakaret ya da bunlara benzer imâda bulunmak » Siteden Uzaklaştırma (SÜRESİZ)

2) Multi hesap(yönetimin onayı ve bilgisi dışında birden fazla hesap kullanımı ya da ban sonrası yeni hesap açarak geri gelmek) » İkincil Hesap(lar) Siteden Uzaklaştırılması (SÜRESİZ)

3) Sitede başka hiç bir paylaşım yapmadan sürekli ve sadece reklam yapmak amaçlı paylaşımda bulunmak (zaman zaman kendi ürün/hizmetlerinizin reklamlarını doğal bir paylaşım akışı içinde yapabilirsiniz) » Siteden Uzaklaştırma (SÜRESİZ)

4) Üyelere, siyasilere, yerli şirketlere ve tanınmış kişilere ağır küfür » Siteden Uzaklaştırma (SÜRESİZ)

5) Hesap paylaşımı(kendi hesabını başka birine kullandırmak) » Siteden Uzaklaştırma (2 HAFTA)

6) Herhangi bir kullanıcıya hafif hakaret/küfür » Siteden Uzaklaştırma (1 GÜN)

7) Spam yaparak konu açmak, sitede kirliliğe neden olmak » Siteden Uzaklaştırma (1 GÜN)

8) Topluluklar(sitedeki gruplar ve onların dışında genel dini, siyasi, taraftar grubu vb.) hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. » Siteden Uzaklaştırma (1 GÜN)

9) Diğer üyelere hitap ederken uygunsuz üslub kullanımı(amk, sie vs.) » Uyarı verilir, paylaşım silinir. Tekrarında 1 HAFTA uzaklaştırma verilir

10) Profil Fotoğrafı & Kapak Görseli gibi alanlarda +18 içerik bulundurma ya da sitede +18 içerik paylaşımı » İlgili görsel ya da içerik silinir (TEKRARINDA Siteden Uzaklaştırma 1 GÜN)


Çok Çekirdek kuralları her zaman değiştirilebilir ve kurallar değiştikten sonra hemen geçerlidir.
Bu kuralları takip etmeniz hem sizin hem sitenin işleyişi açısından önemlidir.